Jdi na obsah Jdi na menu
 


MMOTION 06

15. 3. 2007
foto
[4 029x]

MMOTION 06

komentářů 6 poslední 31. 12. 2006 15:42

Vidět pěkně naleštěných zhruba 150 miliónů Kč pěkně pod jednou střechou je v tuzemském prostředí docela raritka. A teď rozhodně nemám na mysli střechu nějakého obřího letištního hangáru. Pražský Veletržní palác skutečně nijak velký není, ale rozhodně se svým prostředím ideálně hodí přesně pro takovou prezentaci špičkových motoristických a livestylových technologií…

Možná si vzpomínáte, že přesně před rokem jsme vám přinesli reportáž z mmotion 05. Po velkém úspěchu a zájmu veřejnosti se letos uskutečnil na přelomu listopadu a prosince již druhý ročních. A musím říct, že to i letos byla pořádná pastva pro oči. Ten, kdo se tam byl podívat, mi jistě dá za pravdu. Jo, jasně, drahé supersporty se už prohánění po našich silnicích a dokonce si zvykáme je běžně vídat zaparkované na ulici mezi ostatními auty. Třeba před různými bary, diskotékami, restauracemi a tak podobně, že? :o) Ale tady byly přeci jen ještě větší skvosty. Takový Rolls-Royce Phantom prostě jen tak nikde nepotkáte. A to mi nikdo nevymluví.

Ale zpět k akci. Přiznám se, že jsem tentokrát patřil k těm „šťastnějším“, kteří měli na tuto akci volný vstup. Takže jsem ušetřil 270 Kč. Vešel jsem do první haly a nějak nevěděl tam dřív s očima. Pro pořádek dodávám, že to nebylo kvůli kráse a šarmu přítomných hostesek. Mimochodem, těch opravdu pěkných a milých tu bylo asi jako prstů na jedné ruce. Takže mé pohledy dopadaly na ty kovové krásky s pořádným stádem koníků pod kapotami. Když jsem se občas také rozhlédl kolem sebe, naskytl se mi takový zvláštní pohled. Pánové všech věkových kategorií měli totiž většinou naprosto stejný výraz v obličeji. A teď přemýšlím, jak vám to jen přiblížit. No, vypadalo to asi tak, jako kdyby se prostě na chvilku proměnili v malé kluky, kteří vidí svůj automobilový sen a dokonce si teď na něj mohou sáhnout. Pocity prostě k nepopsání.

A co všechno bylo vlastně k vidění? Tak alespoň takové malé shrnutí, neboli výběr toho nejzajímavějšího. Rozhodně k nakousnutí byla nádherná červená Alfa Romeo 8C Spider. Červené bylo i Ferrari 599 GTB Fiorano. Hned vedle něho stálo Maserati Qustroporte Executive GT. Také paráda! Mercedes se blýskl hned nadvakrát. Jednou s modely AMG (CLS 63 a S65), podruhé s modely Brabus (W221, C219). „Klasikou“ je prostě Aston Martin V8 Vantage. Tam není co dodat. Bentley je značka, která si poslední dobou získává stále více a více nových obdivovatelů a také majitelů. Modely Continental GT, GTC a Continental Flying Spur byly stále v obležení. Stejně tak na tom byly i sporťáky s býkem ve znaku. Lamborghini Gallardo Coupé a Murciélago LP 640 se zkrátka nedaly přehlédnout. Černý gigantický kolos Rolls-Royce Phantom byl taktéž k nepřehlédnutí. Při pohledu na jeho přední partii jsem si pořád dokola kladl otázku, jak by asi dopadl takový střet s chodcem?! No, asi hodně jednoznačně. Hádejte pro koho!! Americkou klasiku reprezentovalo hned několik „kousků“. Corvette Z06, Ford Mustang a supersport GT, Cadillac new Escalade a SRX a obřík Hummer H2. Byly tu i další značky, jako např.: Audi, BMW, Porsche, Lexus, Subaru, Jaguár, Honda, Mitsubishi, Volvo atd. Myslím, že textu bylo dost. Fotky už na vás čekají v galerii. Ještě dodávám, že halou byla čas od času slyšet i živá vážná hudba, která dotvářela skutečně luxusní atmosféru. S touto atmosférou souviselo i osvětlení. Sice příjemné pro oči, ale rozhodně nevlídné k fotografům. Takže omluvte sníženou kvalitu.

Co přinese příští rok mmotion 07 je zatím ve hvězdách. Ale je víc než jasné, že to opět budou ty pomyslné třešničky na dortech…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář